off

Dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku 27 sierpnia 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.

2. Przy tej okazji już dzisiaj przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

3. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. I w piątek i w sobotę od 17.00 adoracja i czas na spowiedź.

5. Za tydzień I Niedziela września. Porządek nabożeństw o 9.00; 11.30; i o 16.00. Po Mszy św. o 11.30 adoracja i procesja. proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

6. Proszę radnych o zgłoszenie się po teksty liturgiczne na dożynki i po: tacę, koszyk oraz miseczki do ziarna.

7. W tym tygodniu na naszym cmentarzu parafialnym pochowaliśmy ś.p. Jadwigę Rakowską z Chlebowa. Wieczny odpoczynek …

8.  Dzisiaj w Bieżuniu dożynki diecezjalne. Delegacja z Daniszewa reprezentuje z wieńcem nasz bodzanowski dekanat. na tych dożynkach. Za rok nasza parafia będzie zobowiązana do reprezentowania dekanatu na dożynkach diecezjalnych.

9. Z prasy katolickiej dzisiaj: ”Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

10. Intencje w gablotce i na naszej stronie.