off

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 sierpnia 2021. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku. Nasza obecność w świątyni świadczy o tym, że pragniemy służyć Bogu i pozostać przy Chrystusie, który ma słowa życia wiecznego i za umiłowany przez siebie Kościół wydał samego siebie, przez co pouczył nas, jaka powinna być miłość małżonków.

2. We wtorek będziemy obchodzić święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam ponieść śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.

3. W czwartek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00 i o 18.00. W Święcieńcu odpust.

4. W piątek wspomnienie św. Moniki, a w sobotę św. Augustyna.

5. Za tydzień dożynki diecezjalne w Karniewie w dekanacie Maków mazowiecki.

6. Nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony za dwa tygodnie na mszy św. o godz. 11.30. Przeczytam zadania dla poszczególnych wiosek. Za tydzień po mszach świętych proszę radnych o zgłoszenie się po teksty liturgiczne dla swoich wiosek oraz o tacę na owoce i na warzywa.

7. Dziękuję za czyszczenie i malowanie ogrodzenia cmentarza. W minionym tygodniu pracowali: Emilia Pawłowska i Dawid Pawłowski z Blichowa. W dalszym ciągu zachęcam do podjęcia pracy przy czyszczeniu i malowaniu ogrodzenia. Potwierdzam, że ci spośród kandydatów do bierzmowania, którzy pod opieką rodzica lub dziadka odnowią jeden element ogrodzenia będą zwolnieni z egzaminu, który ks. proboszcz powinien przed bierzmowaniem przeprowadzić.

8. Zapowiedzi

9. Z prasy katolickiej : „Gość Niedzielny”.

10. Intencje w gablotce i na naszej stronie.