off

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 sierpnia 2016. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Bóg wszystkich nas powołuje do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem, misją do wypełnienia. Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmować trud życia zgodnego

z Chrystusową Ewangelią. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności i o potrzebne siły.

2. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro, w poniedziałek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej, a w piątek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze święte o godz. 9.00 i o godz. 18.00. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W środę, 24 sierpnia obchodzimy święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

3. We wtorek, w kolejną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej

i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.

4. Za tydzień – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem dożynki gminne i parafialne w naszym kościele. O godzinie 12.00, czyli pół godziny później niż zwykle rozpocznie się dziękczynienie za tegoroczne plony. Proszę radnych o zgłoszenie się po teksty liturgiczne dla swoich wiosek oraz o tacę na warzywa i owoce, a także na ziarno.

5. Dziękuję za ofiarę w wysokości 100 zł. na cele parafialne.

6. Zapowiedzi przedślubne:

Dawid Michał Fudała, kawaler zamieszkały w Nowych Łubkach i Anna Chrzanowska, panna zamieszkała w Płocku ul. Północna 23 m. 32 parafia świętego Stanisława Kostki. Zapowiedź pierwsza.

7. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

8. Intencje mszalne w gablotce przed kościołem i na naszej stronie.