off

Dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku 24 września 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Ma nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach.

2. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

3. W przyszłą niedzielę – pierwszą w październiku wchodzimy w miesiąc modlitwy różańcowej. Po Mszy św. o 11.30 adoracja, w czasie, której odmówimy jedną część różańca. Po adoracji ostatnia w tym roku procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami. Widzę, ze w innych parafiach kwiatkami sypią też małe dziewczynki niechodzące do szkoły. Zachęcam,  aby w naszej parafii też było takie zaangażowanie. Drogie mamy zachęćcie swoje córeczki do służenia Chrystusowi.  

4. Dzisiaj po Mszy św. o 16.00 złożenie deklaracji przed bierzmowaniem i pierwsza katecheza parafialna dla młodzieży.

5. W sobotę o godzinie 6.00 rano zapisani na pielgrzymkę autokarową wyruszają do Częstochowy. Miejsc wolnych nie mamy.

6. Przypominam, że 7 października w Smardzewie diecezjalny zjazd K.Ż.R. Początek o 10.00.

7. Dziękuję za bezimienną ofiarę na cele parafialne z Blichowa. Złożono 200 zł. Bóg zapłać.

8. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny”.

9.  Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.