Dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku 18 września 2022r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na KRDP.

2. Dziś, 18 września, przypada również Uroczystość Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski i głównego patrona Diecezji Płockiej.

3. W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

4. W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.

5. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 Próba przed bierzmowaniem.

6. 8-go października w Smardzewie kolejny już diecezjalny zjazd Kół Żywego Różańca. Zachęcam do uczestnictwa w tym modlitewnym spotkaniu nasze Koła Różańcowe. Ja będę musiał zostać w parafii, gdyż mamy dzień skupienia i spowiedź dla młodzieży przed bierzmowaniem.

7. Dziękuję za dwie ofiary na cele parafialne: jedna z Nowych Łubek 1000 zł. i druga to wpłata na konto parafii 50 zł. Bóg zapłać.

8. W minionym tygodniu na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy ś. p. Zenobię Helenę Boczkowską z Wołowej. Wieczny odpoczynek …

9. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

10. Intencje mszalne w gablotce przed kościołem i na naszej stronie.