Dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku 15 października 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz decyzją polskiego Parlamentu w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Świętemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś, a także w piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo przed Bożym Tronem, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. W dniu dzisiejszym po Mszach świętych swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

3. Dziś obchodzimy też Dzień Dziecka Utraconego. Dzień ten ma nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale raczej na naszą modlitwę, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas rozstania z własnym potomstwem.

4. Dzisiaj po Mszy św. o 16.00 katecheza parafialna przed bierzmowaniem. Za tydzień po Mszy św. o 9.00 katecheza dla klas czwartych.

5. W czwartek, 19 października, przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2018 roku, właśnie na dzień 19 października, w którym przypada rocznicą śmierci bestialsko zamordowanego Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Dzień ten ma być wyrazem hołdu dla kapłanów i innych osób duchownych, które swoją postawą dały świadectwo męstwa i patriotyzmu, a niejednokrotnie przelały też krew w obronie naszej ojczyzny.

6. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę.

7. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili, jako Światową Niedzielę Misyjną. Rozpocznie się też Tydzień Misyjny. Naszymi ofiarami składanymi na tacę wesprzemy papieskie Dzieła Misyjne.

8. W tym tygodniu 16 października wspominamy św. Jadwiga Śląska 17 października – św. Ignacy Antiocheński 18 października – św. Łukasz Ewangelista-patrona służby zdrowia. Różaniec w intencji tych, którzy troszczą się o nasze zdrowie.

9. Dziękuję za bezimienną ofiarę na cele parafialne z Nowych Łubek złożono 300 zł. Dziękuję też za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza: z N. Łubek 2120 zł. Soch.-Badurki złożyło 570 zł.  Słupca Stara 500 zł. Dziękuję ofiarodawcom i zbierającym. Dziękuję również za kwiaty ofiarowane do kościoła.

10. Zbliża się dzień Wszystkich świętych i czas porządkowania grobów, proszę segregujcie śmieci na cmentarzu według instrukcji napisanej na banerach przy śmietnikach. Pilnujmy też szkodników, którzy zawożą swoje śmieci na cmentarz. Ostatnio pełen wór ktoś wrzucił z opakowaniami po kosmetykach i innymi.

11.  Z prasy katolickiej: „ Gość Niedzielny” i dwumiesięcznik misyjny za 6 zł.

12. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.