DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 października 2018. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada 28. niedziela w ciągu roku, która jest zarazem XVIII Dniem Papieskim obchodzonym w naszej ojczyźnie pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa’.. Po mszy św. o 9.00 katecheza parafialna przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu świętego dla dzieci klas IV i ich rodziców.

2. W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się również zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy, kto chciałby to dzieło wesprzeć, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła.

3. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe jest odprawiane codziennie o godz. 17.00.

4. Dziękuję panu Jerzemu Koprowi i panu Łukaszowi Kochańskiemu za podświetlenie drugiego ołtarza w naszym kościele. Efekt widoczny jest, gdy odprawiamy nabożeństwo różańcowe.

5. Dzisiaj naszą pamięcią modlitewną obejmujemy nauczycieli i wychowawców, katechetów oraz pracowników obsługi, którzy obchodzą swoje doroczne święto– Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą.

6. W nadchodzący wtorek kolejna rocznica wyboru kardynała z Polski Korala Wojtyłę na papieża; a w czwartek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

7. Za tydzień w całym Kościele przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną. Taca na misje święte.

8. Ofiary na cele parafialne w ostatnim czasie złożyli: bezimienna ofiara 200 zł. i rodzina Gawrońskich z Golank 100 zł.

Na śmieci ofiary złożyli mieszkańcy Blichowa 2770 zł. i mieszkańcy Słupcy Nowej 700 zł. Dziękuję radnym z tych wiosek i ofiarodawcom. Bóg zapłać.

9. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

10. Intencje mszalne na naszej stronie i w gablotce przed kościołem.