off

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 października 2014. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada 28. niedziela w ciągu roku, która jest zarazem XIV Dniem Papieskim obchodzonym w naszej ojczyźnie. Dni Papieskie są obchodzone w Polsce od 2001 roku jako wyraz wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. Przypada zawsze w niedzielę przed 16 października – rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę św. Piotra. Koordynatorem przedsięwzięć jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się również zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy, kto chciałby to dzieło wesprzeć, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w to wspaniałe dzieło, którego celem jest praktyczne wprowadzanie w życie nauczania naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II.

3. Dzisiejsza niedziela to również 2. niedziela miesiąca października. W naszej ojczyźnie tradycyjnie miesiąc ten jest poświęcony modlitwie różańcowej. Nie zaniedbujmy tego nabożeństwa, przez które możemy wyprosić wiele łask zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich. Matka Boża w swoich objawieniach wielokrotnie ponawiała wezwanie do odmawiania tej modlitwy w celu uproszenia Bożego Miłosierdzia dla świata. W naszych kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie o godz. 17.00. Jutro różaniec fatimski w intencji o pokój na świecie.

4. We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców oraz katechetów, którzy obchodzą swoje doroczne święto– Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą.

5. A w nadchodzącą sobotę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

6. Za tydzień w całym Kościele przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną. Taca na misje święte.

7. Za tydzień po mszy świętej o 16.00 katecheza parafialna przed bierzmowaniem. Zapraszam młodzież klas II i III gimnazjum oraz ich rodziców.

8. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Panu Wójtowi Gminy Bulkowo oraz Panu Przewodniczącemu Rady Gminy i wszystkim Radnym utwardzenie kostką betonową i dywanikiem asfaltowym terenu wzdłuż ogrodzenia cmentarza grzebalnego. Parafia nasza ma swój udział w tej inwestycji. Dołożyliśmy 15000 złotych. Inne

9. Koszt innych inwestycji w ostatnim czasie wykonanych to: napędy dzwonów- 12000 / bez kosztów doprowadzenia energii, jeszcze nie wiemy ile /oraz budowa parkingu na części parafialnej 45000 złotych.

10. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

11. Intencje mszalne na naszej stronie i w gablotce przed kościołem.