off

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 października 2015. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem: „Jan Paweł II papież rodziny”. Celem dni papieskich obchodzonych od 2001 roku w niedzielę przypadającą 16 października lub wcześniej, jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i niesienie pomocy zdolnej, a ubogiej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli już lub złożą ofiary do puszek na stypendia dla tej młodzieży.

2. We wtorek – ostatni dzień fatimski. Zapraszam na różaniec i Mszę świętą.

3. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszam parafian na modlitwę różańcową w intencji naszych nauczycieli i wychowawców, a także katechetów.

4. Za tydzień – dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. Składka na tacę przeznaczona jest na cele misyjne Kościoła. W przyszłą niedzielę będziemy też przeżywać dzień modlitw za pracowników służby zdrowia z racji przypadającego w dniu 18 października święta ich patrona – św. Łukasza, lekarza i ewangelisty.

5. Ponawiam zachętę do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych i zgłaszania się do róż Żywego Różańca.

6. Do końca października, jak w latach ubiegłych trwa zbiórka na Seminarium Duchowne w Płocku

7. Przypominam, że dziś po Mszy św. o 9.00 katecheza parafialna dla dzieci klas III i ich rodziców.

8. Różaniec odmówimy po Mszy św. 9.00 I tajemnicę, po Mszy św. o 11.30 II tajemnicę, a po Mszy św. o 16.00 III, IV i V tajemnicę chwalebną.

9. Dekanalny duszpasterz młodzieży wikariusz z Bodzanowa zwrócił się z uprzejmą prośbą o wytypowanie z każdej parafii dekanatu Bodzanowskiego osób, które wezmą udział w szkoleniu odnośnie Światowych Dni Młodzieży. Szkolenie odbędzie się 17.10.2015 r. w sobotę, w godzinach 9.00 – 12.00, w szkole Podstawowej w Bodzanowie.

10. W sobotę 17.10.2015 r. wikariusz z Bulkowa organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Wyjazd o 6.00 z Bulkowa. Koszt 60 zł. Zapisy w kancelarii w Blichowie do czwartku włącznie.

11. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny”.

12. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.