DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 sierpnia 2018. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 w Rostkowie diecezjalne uroczystości z okazji 450 rocznicy śmierci świętego Stanisława Kostki.

3. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.

4. W sobotę o 19.30 zebranie Parafialnej Rady Gospodarczej.

5. W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. W Święcieńcu odpust.

6. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 spotkanie przed bierzmowaniem dla kandydatów i ich rodziców

7. Za dwa tygodnie dożynki gminne i parafialne w naszym kościele. O godzinie 12.00, czyli pół godziny później niż zwykle rozpocznie się dziękczynienie za tegoroczne plony. W sobotę rozdam radnym teksty liturgiczne dla wiosek oraz tace na warzywa i owoce. Przydział poszczególnych zadań jest wywieszony w gablotce.

8. Ofiary na cele parafialne w ostatnim czasie złożyli: ze Starych Łubek rodzina Tybuś 200 zł; jubilaci Honorata i Krzysztof Dądzik 200 zł. i bezimienna ofiara 200 zł. Bóg zapłać.

9. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

10. Intencje mszalne w gablotce przed kościołem i na naszej stronie.