off

Dwudziesta niedziela w ciągu roku – 14 sierpnia 2022r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Niełatwo jest być uczniem Chrystusa, ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.

2. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu o 9.00 i o 11.00. Na zakończenie Mszy Świętych  pobłogosławię przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. W Bodzanowie i w Miszewku Strzałkowskim odpust.

3. Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

4. W gablotce jest informacja o pielgrzymce do Hiszpanii i Portugalii.

5. Za tydzień po Mszach świętych rozdam zadania liturgiczne dla poszczególnych wiosek na tegoroczne dożynki.  Proszę radnych o odebranie tekstów.

6. Zapowiedzi.

7. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

8. Intencje mszalne / w gablotce i na naszej stronie /.