off

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 października 2015. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Misyjny, będący świętem patronalnym Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Polsce. Obchody te mają na celu pobudzić nas do wspierania misji i misjonarzy modlitwą, cierpieniem ofiarowanym w tej intencji oraz środkami finansowymi. Biorąc udział w nabożeństwach różańcowych, módlmy się za misje oraz o nowe powołania do pracy na misjach.

2. Dziś swoją modlitwą obejmujemy również pracowników służby zdrowia z racji święta św. Łukasza, ewangelisty i lekarza, wyznaczonego w kalendarzu liturgicznym na dzień 18 października.

3. Za tydzień akcja „Napełnij dzban”. / przeczytać informacje Ś.D.M. /.

4. KOMUNIKT KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W WIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCYMI SIĘ WYBORAMI PARLAMENTARNYMI, ZARZĄDZONYMI NA DZIEŃ 25 PAŹDZIERNIKA 2015 R.

    Ojciec Święty Franciszek w adhortacji Evangelii Gaudium przypomina, że „odpowiedzialne obywatelstwo jest cnotą, a uczestnictwo w życiu politycznym jest obowiązkiem moralnym” (220). A zatem każdy obywatel – wierzący w szczególności – ma prawo i obowiązek uczestniczenia w zbliżających się wyborach parlamentarnych.
Pamiętajmy jednak, że „Kościół mocą swej misji oraz zgodnie ze swą istotą nie powinien wiązać się” z żadną partią lub „systemem politycznym, gospodarczym czy społecznym” oraz że „właściwe posłannictwo, jakie Chrystus powierzył swemu Kościołowi, nie ma charakteru politycznego, gospodarczego czy społecznego” (Gaudium et spes, 42).
Zachęcamy więc każdego z wiernych do głosowania w zgodzie z własnym sumieniem, wrażliwym na dobro wspólne i stojącym na straży życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.
Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.

Warszawa, dnia 7 października  2015 r.

                         Podpisali: Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce

5. Za tydzień w kalendarzu liturgicznym Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła,

6. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W związku z tym przypominamy, że w najbliższych dniach można składać ofiary na wypominki jednorazowe i roczne w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Najlepiej na kartce wspominkowej, którą można wziąć ze stolika pod chórem wypisać wyraźnie, za kogo chcemy wypominki zamówić. Jutro kancelaria czynna tylko pół godziny przed Mszą św. i po Mszy św. Od pierwszego października można też zamawiać Msze święte na następny rok.

7. Dziękuję za bezimienną ofiarę na cele parafialne w wysokości 100 zł.

8. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny”.

9. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.