Dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku 16 października 2022r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś przypada dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi (kolekta mszalna). Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana w Eucharystii.

2. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.

3. Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.

4. We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Zapraszam na modlitwę różańcową o godz. 17.00, w czasie, której będziemy wspierać modlitwą wszystkich, którzy nas leczą i leczyć będą, wszystkich pracowników służby zdrowia.

5. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.00.

6. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.

7. Zaraz po Mszy św. katecheza parafialna dla dzieci klas IV i ich rodziców.

8. Dziękuję za ofiary na cele parafialne: z Wołowej 200 zł. i z Soch.-Pragi 100 zł. Bóg zapłać

9. Dziękuję za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza:

-z Nowych Łubek 2045 zł.

-z Chlebowa 575 zł.

-z Szulbor i Ostrzykowa 230 zł.

10. Z Czyżewa ofiary na wywóz śmieci przynosimy do sołtysa, a tych, którzy nie mogą dojść czy dojechać do sołtysa on sam ich odwiedzi.

11. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny”.

12. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.