off

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 31 sierpnia 2014. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada 22. niedziela w ciągu roku i jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji. Liturgia dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na oddanie się Bogu także poprzez poświęcenie Mu tego wszystkiego, czym zajmujemy się na co dzień. Spróbujmy o tym pamiętać szczególnie każdego dnia rano, by choć przez krótką, lecz intensywną modlitwę polecić Bogu siebie i tych, z którymi będziemy się spotykać, jak też naszych domowników i bliskich naszemu sercu.

2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły będzie celebrowana o godz. 8.00. Zapraszam do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami. Poświęcenie przyborów szkolnych za tydzień na mszy św. o 9.00.

3. Przypadający jutro 1 dzień września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia nas od pamięci o tych, którzy zginęli lub ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkim wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka. Na dzień dzisiejszy K.E.P. przygotowała specjalny List, ale ze względu na dożynki będzie on odczytany za tydzień.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołanie kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. .Adoracja od 17.00 pod przewodnictwem powołaniowej grupy modlitewnej. Nie zaniedbujmy tego zwyczaju, aby się kiedyś nie okazało, że brakuje nam kapłanów, którzy sprawowaliby dla nas sakramenty.

5. A przypadający w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Na wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pojednania (spowiedzi będę oczekiwał w konfesjonale od godz. 17.00. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 18.00. Do skorzystania z sakramentu pojednania zachęcam dzieci i młodzież, które rozpoczynają nowy rok szkolny.. W pierwszą sobotę miesiąca z dziecięcym zaufaniem oddajmy się Niepokalanemu Sercu Maryi na mszy św. o godz.18.00.

6. Za tydzień I niedziela miesiąca i Dożynki diecezjalne w Staroźrebach. Ze względu na to wydarzenie południową mszę świętą rozpoczniemy o godzinie 11.00. Po mszy św. adoracja i procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

7. ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA DOŻYNKI DIECEZJI PŁOCKIEJ

Umiłowani Rolnicy, Siostry i Bracia!

Każdego roku od Święta Matki Boskiej Zielnej gospodarze i gospodynie niosą do świątyń żniwne wieńce i kwiaty, warzywa i owoce, chleby i zioła. Czynią to w postawie dziękczynienia Stwórcy, że pobłogosławił ich pracy i że ziemia wydała plon. Dożynki to najpiękniejszy obrzęd związany z rolniczą pracą. Są przecież ukoronowaniem żniwnego trudu wielu ludzi, a szczególnie polskich rolników. W roku kanonizacji Papieża Polaka dziękczynienie za zbiory wpisuje się w dziękczynienie Kościoła za dar wyniesienia Jana Pawła II do chwały ołtarzy. Gorąco zapraszam Was – Kochani – na Dożynki Diecezji Płockiej, które odbędą się w Staroźrebach koło Płocka, w dekanacie bielskim, w niedzielę 7 września, w przeddzień Święta Matki Boskiej Siewnej. Połączone będą one z dożynkami Województwa Mazowieckiego i Powiatu Płockiego. Msza Święta dziękczynna rozpocznie się o godz. 11.00 na stadionie gminnym. Poprzedzona zostanie korowodem delegacji z wieńcami żniwnymi, który wyruszy spod kościoła parafialnego o godz. 10.00.

Wiem, że serca rolników przepełnia dziś lęk o utrzymanie gospodarstw i opłacalność waszej pracy, o to gdzie sprzedacie swoje produkty. Tym bardziej nie możemy ustawać w modlitwie. Liczę, jak zawsze na obecność Czcigodnych Księży i Rolników. Zapraszam także ludzi miast i wszystkich pracujących na rzecz rolnictwa. Polecam Was opiece Maryi Pani Równin Mazowsza. Z wyrazami pasterskiej miłości w Chrystusie Panu.

Płock, dnia 19 sierpnia 2014 r.

Piotr Libera Biskup Płocki

8. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

9. Intencje na naszej stronie i w gablotce przed kościołem i na naszej stronie.