DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 sierpnia 2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego we wtorek o godz. 8.00.

2. Przy okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

3. We wtorek przypada też 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek – adoracja od godz. 17.00. Proszę powołaniową grupę modlitewną o poprowadzenie adoracji. W pierwszy piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu do adoracji i spowiedź od godz. 17.00. W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz.18.00.

5. Za tydzień dożynki parafialne. Proszę o zgłoszenie się po teksty liturgiczne i tace na dary ofiarne.

6. Za tydzień pierwsza niedziela września. Po Mszy św. o 11.30 adoracja i procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

7. Dzisiaj uroczystość Pierwszej Komunii św. dla drugiej grupy dzieci, które ukończyły III klasę. Jutro rozpoczniemy biały tydzień. Msze św. codziennie o godz. 18.00. / podziękowania / .

8. Dziękuję za ofiary złożone na cele parafialne: jedna 100 zł. druga 200 zł. i trzecia 500 zł. od rodziców, których dzieci dzisiaj przyjęły po raz pierwszy Komunię św. Bóg zapłać.

9. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

10. Intencje mszalne w gablotce przed kościołem i na naszej stronie.