off

Dwudziesta druga niedziela w ciągu roku 3 września 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś przypada 22 niedziela w ciągu roku, pierwsza niedziela września i niedziela adoracyjna i niedziela kończąca tegoroczne wakacje.

2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły będzie celebrowana o godz. 8.00. Poświęcenie przyborów szkolnych za tydzień na mszy św. o 9.00.

3. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołanie kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. .Adoracja od 17.30. W czasie adoracji czas na spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego.

4. W piątek święto Narodzenia N.M.P. Msze o 9.00 i o 18.00. Po każdej mszy św. poświęcenie ziarna siewnego. W Kępie Polskiej odpust.

5. Za tydzień o godzinie 12.00 dożynki parafialne połączone z gminnym obchodem Święta Plonów. Proszę popatrzeć na plakat w gablotce.

6. Dziękuję za ofiary na cele parafialne przekazane: z Sochocina-Pragi 100 zł i z Sochocina Badurki 200 zł. Bóg zapłać.

7. Dziękuję za kwiaty ofiarowane na dzisiejszą niedzielę. Bóg zapłać.

8. Zapowiedzi przedślubne.

9. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

10. Intencje na naszej stronie i w gablotce przed kościołem.

11. „Niedziela z owieczką” to program dla dzieci, do którego włączamy w tym roku grupy komunijne i małe dzieci do zerówki włącznie. Dzieci komunijne dzisiaj otrzymają po dwa kartoniki rozpoczynające ten program. Na następną niedzielę trzeba odciąć dolną część kartonika z 03 września i wrzucić do pudełeczka z e swojej grupy komunijnej. Rodzice dzieci z zerówki i młodszych przynoszą na małej karteczce imię i nazwisko swojego dziecka i wrzucają karteczkę do pudełka dla małych dzieci. Będą trzy takie pudełka na bocznym ołtarzu i tam będą te karteczki wrzucane. Z tych pudełek po Mszy św. wylosujemy po jednej karteczce z imieniem i nazwiskiem dziecka i te dzieci na tydzień do swojego domu zabiorą pod opiekę jedną owieczkę. Są one już na bocznym ołtarzu.

Więcej informacji uzyskacie u katechetów na katechezie szkolnej.