off

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 sierpnia 2021. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada 22. niedziela w ciągu roku i jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji.

2. W środę rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły będzie celebrowana o godz. 8.00. Zapraszam do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Poświęcenie przyborów szkolnych za tydzień na mszy św. o 9.00.

3. Przypadający w środę 1 dzień września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia nas od pamięci o tych, którzy zginęli lub ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkim wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołanie kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. .Adoracja od 17.00 pod przewodnictwem powołaniowej grupy modlitewnej.

5. A przypadający w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Na wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pojednania (spowiedzi będę oczekiwał w konfesjonale od godz. 17.00. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 18.00. Do skorzystania z sakramentu pojednania zachęcam dzieci i młodzież, które rozpoczynają nowy rok szkolny.. W pierwszą sobotę miesiąca z dziecięcym zaufaniem oddajmy się Niepokalanemu Sercu Maryi na mszy św. o godz.18.00.

6. Za tydzień I niedziela miesiąca i podczas Mszy św. o 11.30 nasze dożynki parafialne. Proszę radnych o zgłoszenie się po teksty liturgiczne oraz po tacę na warzywa i kosz na owoce. Po Mszy św. adoracja i procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

7. Dziękuję za prace na cmentarzu przy czyszczeniu i malowaniu ogrodzenia cmentarza. W ostatnim czasie pracowali: Pawłowska Emilia i Pawłowski Dawid z Blichowa: Małgorzata i Mirosława Osiak oraz Mateusz i Jakub Osiak ze Starych Łubek; Aleksandra Klekowicka oraz Natalia i Dawid Klekowiccy. Bóg zapłać. Prace będziemy kontynuowali.

8. Z naszej parafii organizowana jest jednodniowa pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Wyjazd 06 września w poniedziałek o godzinie drugiej w nocy. Powrót koło godz. 17.00. Koszt przejazdu i ubezpieczenia 50 zł. Jedzenie we własnym zakresie. Jest jeszcze 11 miejsc wolnych.

9. W minionym tygodniu na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy ś.p. Ewę Kozakiewicz z Pragi. Wieczny odpoczynek ….

10. Z prasy katolickiej: „Różaniec”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

11. Intencje na naszej stronie i w gablotce przed kościołem / odczytać w kościele /.