off

Dwudziesta druga niedziela w ciągu roku – 28 sierpnia 2022r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Za tydzień msze święte o 9.00; o 12.00 i o 16.00. Otrzymałem prośbę, aby wakacyjny rozkład mszy świętych niedzielnych pozostawić na stałe, ale musicie to we wszystkich wioskach przedyskutować i radni niech mi doradzą czy według wakacyjnego rytmu mają być sprawowane msze czy tak jak było przed wakacjami.

2. Jutro przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. Jutro także w Płocku diecezjalne powakacyjne spotkanie dla katechetów.

3. W czwartek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele w czwartek o godzinie 8.00. Na wspólną modlitwę zapraszam wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcam też do przystąpienia do sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek, w piątek i w sobotę od godziny 17.00 do godz. 18.00. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych będzie miało miejsce w niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 9.00.

4. W czwartek przypada też 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek – adoracja od godz. 17.00. Proszę powołaniową grupę modlitewną o poprowadzenie adoracji. 

W pierwszy piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu do adoracji i spowiedź od godz. 17.00

W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz.17.30.

6. Za tydzień pierwsza niedziela września. Po Mszy św. o 9.00 poświęcenie tornistrów, a na Mszy św. o 12.00 dożynki gminne i parafialne. Po Mszy św. o 12.00  adoracja i procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania wiatkami.                                                                       

7. Dziękuję za dwie ofiary na cele parafialne po 100 zł. i za ofiarowane kwiaty do kościoła. Bóg zapłać!

8. Na 14 września planowana jest jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. Koszt przejazdu 70 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Do ubezpieczenia potrzebne są następujące dane: Imię i Nazwisko; data urodzenia i miejsce zamieszkania. Zapisy do 8 września.

9. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”.

10. Intencje mszalne w gablotce przed kościołem i na naszej stronie.