off

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 01września 2019. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły będzie celebrowana o godz. 8.00. Zapraszam do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Poświęcenie przyborów szkolnych za tydzień na mszy św. o 9.00.

3. Dzisiaj I niedziela miesiąca września. Po Mszy św. o 11.30 adoracja i procesja.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołanie kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. .Adoracja od 17.00 pod przewodnictwem powołaniowej grupy modlitewnej. Nie zaniedbujmy tego zwyczaju, aby się kiedyś nie okazało, że brakuje nam kapłanów, którzy sprawowaliby dla nas sakramenty.

5. Przypadający w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Na wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pojednania (spowiedzi będę oczekiwał w konfesjonale od godz. 17.00. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 18.00. Do skorzystania z sakramentu pojednania zachęcam dzieci i młodzież, które rozpoczynają nowy rok szkolny.. W pierwszą sobotę miesiąca z dziecięcym zaufaniem oddajmy się Niepokalanemu Sercu Maryi na mszy św. o godz.16.00.

6. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 pierwsza konferencja i zapisy na kandydatów do bierzmowania. Przychodzą ci, którzy ukończyli w tym roku gimnazjum i szkołę podstawową.

7. Za tydzień po każdej Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego.

8. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

9. Intencje na naszej stronie i w gablotce przed kościołem / odczytać w kościele /.

.