off

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROK 02.09.2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada 22 niedziela w ciągu roku, pierwsza niedziela września i niedziela kończąca tegoroczne wakacje.

2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły będzie celebrowana o godz. 9.00. Poświęcenie przyborów szkolnych za tydzień na mszy św. o 9.00.

3. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołanie kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. .Adoracja od 17.00 pod przewodnictwem powołaniowej grupy modlitewnej.

4. A przypadający w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Na wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pojednania będę oczekiwał w konfesjonale od godz. 17.00. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 18.00. Do skorzystania z sakramentu pojednania zachęcam dzieci i młodzież, które rozpoczynają nowy rok szkolny..

5. Dobiega końca I część naszego wspólnego gminno-parafialnego dziękczynienia Panu Bogu za tegoroczne plony. To On jest Tym, który daje wzrost ziarnu. Ale ziarno i inne owoce, które symbolicznie przynieśliście w darach to również owoc ziemi i pracy rąk ludzkich. Owoc pracy Was drodzy rolnicy, sadownicy, ogrodnicy i pszczelarze. Dziękujemy Wam, drodzy, na ręce starostów dożynek za pracę w pocie czoła, za Wasz trud, by z tej ziemi wydobyć to, co staje się naszym chlebem powszednim. Dziękuję mieszkańcom Golank Dolnych i Górnych z radnym na czele za piękny wieniec i bochen chleba, którym będziemy się dzielić.

Dziękuję ks. doktorowi Jarosławowi Stanisławowi Kwiatkowskiemu za odprawioną Mszę św. i za umocnienie nas słowem Bożym.

Dziękuję Panu wójtowi i Panu Przewodniczącemu Rady Gminy za dar ołtarza. Dziękuję radnym powiatowym, radnym gminnym i radnym parafialnym. Dziękuję pocztom sztandarowym Ochotniczych Straży Pożarnych. Dziękuję przybyłym gościom i swoim drogim parafianom za wypełnienie powierzonych zadań i za wspólną modlitwę. Dziękuję za ubranie kwiatami naszej świątyni, dziękuję chórowi parafialnemu i scholi oraz panu organiście za piękny śpiew; dziękuję pani kościelnej za przygotowanie kościoła i terenu wokół kościoła na dzisiejszą uroczystość.. Wszystkim za wszelkie dobro. ” Bóg zapłać”.

Za chwilę błogosławieństwo i przejście na teren Szkoły Podstawowej w Blichowie na drugą część uroczystości dożynkowych. Pójdziemy za sztandarami oraz za chlebem dożynkowym i za wieńcem.

6. Na Jasnej Górze również dzisiaj przeżywane są ogólnopolskie dożynki. Dożynki diecezjalne i dożynki Województwa Mazowieckiego odbędą się w Sierpcu 16 września

/ przeczytać komunikat /.

7. W sobotę święto Narodzenia N.M.P. Msze o 9.00 i o 18.00. Po każdej mszy św. poświęcenie ziarna siewnego. W Kępie Polskiej odpust.

8. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 próba liturgiczna przed bierzmowaniem.

9. Z prasy katolickiej: „Różaniec”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”

10. Intencje na naszej stronie i w gablotce przed kościołem / odczytać w kościele /.