Dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku 17 września 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie. Dziś po mszach świętych zbiórka do puszek na KRDP.

2. Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.

3. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Jutro święto św. Stanisława Kostki i o 17.00 Msza święta w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii. Dzieci klas III i IV mają jutro  pierwsze spotkanie przed I Komunią i Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu świętego. Rodzice tych dzieci przynoszą deklaracje zgłoszeniowe swoich dzieci do przygotowania i udziału w tych uroczystościach.

4. Święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy wpisuje się w obchody Tygodnia Wychowania i ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał.

5. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

6. Przyszłą niedzielę, 24 września, w Kościele będziemy obchodzili, jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

7. Pierwsza katecheza przed bierzmowaniem za tydzień po Mszy św. o 16.00. Dzisiaj, jutro, czy w inny dzień tygodnia można wziąć deklarację zgłoszeniową do bierzmowania. Będę przygotowywał klasy VIII i klasy I ponadpodstawowe.

8. Kurs przygotowania do bierzmowania dla osób dorosłych będzie odbywał się w Płocku w Parafii św. Józefa. Kurs obejmuje osiem spotkań, co dwa tygodnie, w poniedziałki, w godz. 18.30-20.15. Rozpoczęcie 9 października 2023 r. Zapisy przez Internet.

9. Na 30 września organizowana jest jednodniowa pielgrzymka na Jasną Górę do Częstochowy. Wyjazd o 6.00. Koszt przejazdu 80 zł. Zapisy u ks. proboszcza i pana Jerzego Kopra do następnej niedzieli włącznie. Jeśli nie będzie kompletu pielgrzymka będzie odwołana.

10. Dnia 7 października o godzinie 10.00 w Smardzewie za Płońskiem, rozpocznie się Diecezjalny Zjazd Kół Żywego Różańca. Zachęcam do zorganizowania wyjazdu na te uroczystości.

11. Dziękuję za ofiary na cele parafialne: bezimienna ofiara z Blichowa 150 zł. i 300 zł od nowożeńców z Sochocina – Badurki. Bóg zapłać.

12. Zapowiedzi przedślubne.

13. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”, w którym dużo o rodzinie Ulmów.