off

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 września 2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku, a zarazem kolejny dzień fatimski i rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

Teksty dzisiejszej liturgii słowa podpowiadają nam, że w wychowaniu młodego pokolenia i samowychowaniu należy kłaść nacisk na naśladowanie Chrystusa w dźwiganiu krzyża i na mobilizowaniu do wiary, która wyrażać się będzie w czynach, a przy tym liczyć na pomoc Bożą.

Nabożeństwo fatimskie dziś od godz. 20.00.

2. Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa. Żyjemy w czasach, gdy znak krzyża bywa źle traktowany przez niektóre osoby i środowiska, dlatego warto podejmować akty ekspiacji, czyli zadośćuczynienia za zniewagi.

3. We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.

4.We wtorek od godz. 9.00 ks. Biskup Mirosław Milewski będzie wizytował naszą parafię. Są wizyty w szkołach, w domu chorej, starszej osoby, a o 15.00 na cmentarzu grzebalnym przy krzyżu Ks. Biskup będzie modlił się za naszych zmarłych – dołączmy do tej modlitwy z naszym Pasterzem. O godz. 16.30 w kościele sprawozdanie księdza proboszcza i sprawozdanie z działalności grup parafialnych. Zapraszam na to spotkanie wszystkie parafialne grupy z Kołami Żywego Różańca i z delegacjami Ochotniczych Straży pożarnych. O godz. 18.00 uroczysty Ingres i msza św. w czasie której nasz Pasterz udzieli bierzmowania młodzieży II i III klasy szkoły ponadpodstawowej.

5. W związku z wizytacją prosiłem o pomoc w porządkowaniu cmentarza i innych miejsc. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym, którzy pracowali albo jeden albo nawet dwa dni. To wyraz waszej wielkiej odpowiedzialności za parafię. Ja rozumiem, że czas jest trudny, ale wizytacja ostatnia była 7 lat temu i powinniśmy pokazać, że jesteśmy żywą wspólnotą Kościoła.

6. W czwartek przypada 76. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach będziemy polecać Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie.

7. W piątek będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a także patrona młodzieży i wielu z nas. Dzieci szkolne i młodzież z naszej parafii zapraszam na Mszę Świętą celebrowaną o godz. 17.00. Zapraszam wszystkie dzieci i młodzież, a dzieci klas trzecich i czwartych zobowiązuję do udziału w nabożeństwie. Po Mszy św. rodzice oddają deklaracje ze zgłoszeniem swoich dzieci do Pierwszej komunii św. i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu świętego. 8. Dzisiaj zbiórka do puszek przeniesiona z Wielkiego Piątku na tę niedzielę. Proszę aby panie z grupy charytatywnej zebrały ofiary. Dzisiaj też za zgodą Ks. Biskupa wolontariusze zbierają ofiary dla Zosi Paczwa na zakup bardzo drogiego leku. 9. Dziękuję za ofiary złożone na cele parafialne: z Wiciejewa Klonowska Koleta 100 zł i jubilaci; Urszula i Stanisław Łątka 200 zł. Bóg zapłać. 10. Słowo Biskupa o zbiórce na Radio katolickie. 11. Dzisiaj po mszy św. o 16.00 ostatnie spotkanie przed bierzmowaniem. 12. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”. 13. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.