off

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 września 2015. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku, a zarazem kolejny dzień fatimski i rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

Teksty dzisiejszej liturgii słowa podpowiadają nam, że w wychowaniu młodego pokolenia i samowychowaniu należy kłaść nacisk na naśladowanie Chrystusa w dźwiganiu krzyża i na mobilizowaniu do wiary, która wyrażać się będzie w czynach, a przy tym liczyć na pomoc Bożą.

Różaniec fatimski dziś od godz. 15.30.

2. Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa. Żyjemy w czasach, gdy znak krzyża bywa źle traktowany przez niektórych, zatem weźmy udział we Mszy Świętej, która jest ofiarą krzyża i wieczernika.

3. We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.

4. W czwartek przypada 76. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach będziemy polecać Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie.

5. W piątek będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a także patrona młodzieży i wielu z nas. Dzieci szkolne i młodzież z naszej parafii zapraszam na Mszę Świętą celebrowaną o godz. 17.00.

6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 katecheza parafialna dla dzieci klas III i ich rodziców przed I Komunią świętą.

7. Dziękuję delegacji z naszej parafii, która z wieńcem i z tacą pełną warzyw uczestniczyła tydzień temu w dożynkach dekanalnych w Bodzanowie. Bóg zapłać.

8. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

9. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.