Dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku 11 września 2022r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj przypada kolejna rocznica ataku terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku. Niech dobry Bóg okaże miłosierdzie wszystkim, którzy zginęli w terrorystycznych zamachach.

2. We wtorek, 13 września, nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00. Modlitwę różańcową wraz z rozważaniami poprowadzą panie z K.Ż.R. ze Słupcy Nowej. Panowie z tej wioski będą nieść w procesji figurę Matki Bożej Fatimskiej.

3. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia o godz. 18.30. Przewodniczący K.E.P. zarządził w tym dniu modlitwę za naród Ukraiński , który przeżywa stan wojny z Rosją.

4. W środę 14 września o godz. 5.00 z parkingu przy kościele wyjedzie autokar z tymi, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Częstochowy. Jest nadal kilka miejsc wolnych.

5. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.

6. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę.

7. W sobotę 17 września organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Przasnysza i Rostkowa dla dzieci i młodzieży.

8. W sobotę 17 września o godz. 18.45 próba liturgiczna przed bierzmowaniem, które 15 października odbędzie się w naszej parafii.

9. W niedzielę, 18 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru. Po mszach świętych za tydzień zbiórka do puszek na K.R.D.P.

10. Dziękuję za ofiary złożone w ostatnim tygodniu na cele parafialne: Z Nowych Łubek 50 zł. i 100 zł.; ze Słupcy Starej ofiara kolędowa 100 zł.; z Blichowa ofiara na kwiaty 100 zł. i na cele parafialne 100 zł. Bóg zapłać.

11. W ostatnim czasie na naszym cmentarzu parafialnym pochowaliśmy: Stanisława Kędzierskiego ze Starych Łubek ś,p, Janinę Kozińską z Blichowa; Stanisławę Warzyńską z Sochocina-Pragi; Wiesława Walczaka ze Słupcy Nowej. Wieczny odpoczynek ….

12. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Różaniec”.

13. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie parafialnej.