off

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 września 2016. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia. Codziennie przed Mszą Świętą można się wyspowiadać.

2. Dzisiaj mija 15 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku. Módlmy się w intencji pokoju i wzajemnego zrozumienia i poszanowania na całym świecie.

3. Rozpoczynamy tydzień modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz szósty już Tydzień Wychowania. Te dni będą okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nie.

4. We wtorek, 13 września kolejny dzień fatimski. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej na godz. 17.30. Po modlitwie różańcowej Msza Święta.

5. W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus.

6. W czwartek, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną.

7. W czwartek w naszym kościele o godz. 19.00 nabożeństwo i konferencja dla księży z dekanatu bodzanowskiego.

8. Przyszła sobota to wspomnienie 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu. Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.

9. W przyszłą sobotę wyjazd dzieci do Przasnysza i udział w pieszej pielgrzymce. Szczegóły będą przekazane na katechezie.

10. Komunikat Biskupa Płockiego

11. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

12. Intencje mszalne w gablotce przed kościołem i na naszej stronie.