off

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8 marca 2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

2. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej chrześcijańskiej i polskiej pobożności.

3. W piątek, 13 marca droga krzyżowa o godz. 17.00, w tym dniu przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

4. Gorzkie Żale dzisiaj po Mszy św. o 16.00, za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00. Rekolekcje Wielkopostne 22-24.03.2020 r. Poprowadzi je były misjonarz pochodzący z naszej parafii ojciec Edmund Osiecki.

5. Jak co roku proszę radnych o zorganizowanie zbiórki na kwiaty do grobu Pana Jezusa i na ubezpieczenie kościoła.

6. Są do kupienia baranki wielkanocne z białej czekolady w cenie 5 zł.

7. W piątek w Miszewie Murowanym odbył się dekanalny konkurs Biblijny. Drugie miejsce zajął nasz parafianin Szymon Strzelczak z Nowych Łubek. Gratulujemy Szymonowi i pani katechetce Krystynie Zielonka, która go uczy i przygotowała do konkursu.

8. Ofiarę na cele parafialne w wysokości 100 zł. złożył Paweł Koper z Nowych Łubek. Bóg zapłać.

9. Dzisiaj ostatni dzień zapisów na beatyfikację sługo Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. By w tych uroczystościach wziąć udział potrzebna będzie karta wstępu. Po to są zapisy.

10. Zapowiedzi przedślubne:

11. Zaraz po Mszy św. o 9.00 katecheza parafialna dla dzieci klas IV.

12. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

13. Intencje mszalne w gablotce i na stronie Parafii.

14. W czwartek na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy ś.p. Franciszka Bezla z Soch.-Badurki. Wieczny…