Druga niedziela Wielkiego Postu 25 lutego 2024r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Obchodzimy dziś dzień modlitw za misje i misjonarzy. Wpatrując się w przemienione oblicze Jezusa, nie możemy zapominać, że na świecie wciąż są ludzie, do których nie dotarła jeszcze dobra nowina o zbawieniu. Dlatego też otoczmy serdeczną modlitwą i troską, także materialną, tych, którzy podejmują Boże wezwanie skierowane do nich tak, jak do Abrahama: „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej…”. W całej Polsce dziś zbiórka na ten cel do puszek po mszach świętych

2. W piątek adoracja i spowiedź z racji na pierwszy piątek miesiąca od godziny 16.00 do 16.30. Droga Krzyżowa o 17.00.

3. Wczoraj rozpoczęła się peregrynacja relikwii rodziny Ulmów w naszej diecezji. W gablotce jest plakat, gdzie i kiedy będą przebywały relikwie tych świętych. Nasz dekanat bodzanowski zaproszony jest do Czerwińska na godzinę 18.00.

4. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Adoracja i różaniec od 16.15.

5. Za tydzień I niedziela marca. Po Mszy św. o 11.30 adoracja, w czasie, której zaśpiewamy Gorzkie Żale.

6. Jak co roku proszę radnych o zorganizowanie zbiórki na kwiaty do grobu Pana Jezusa i na ubezpieczenie kościoła.  Ze Słupcy Nowej radny zebrał już 575 zł. Z Chlebowa 430 zł. Bóg zapłać

7. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w naszej parafii za dwa tygodnie. Będzie je prowadził ks. Michał Fordubiński z Gójska. Za tydzień podam szczegółowy program.

8. Caritas Diecezji Płockiej prosi o rozprowadzenie baranków z białej czekolady po 8 zł.

9. Jutro przypada dzień imienin Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego, a w środę imieniny księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego

10. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 katecheza parafialna dla dzieci klas III i ich rodziców.

11. Zapowiedzi przedślubne.

12. Z prasy katolickiej : „Gość Niedzielny”, Mały Gość Niedzielny” i „Rózaniec”.

13. Intencje mszalne w gablotce i na stronie Parafii.