DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 lutego 2018. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Obchodzimy dziś dzień modlitw za misje i misjonarzy. Wpatrując się w przemienione oblicze Jezusa, nie możemy zapominać, że na świecie wciąż są ludzie, do których nie dotarła jeszcze dobra nowina o zbawieniu. Dlatego też otoczmy serdeczną modlitwą i troską, także materialną, tych, którzy podejmują Boże wezwanie skierowane do nich tak, jak do Abrahama: „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej…”. W całej Polsce dziś zbiórka na ten cel do puszek po mszach świętych

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca; od 16.00-17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania do służby Bożej z naszej parafii. Proszę Powołaniową Grupę Modlitewną o przewodniczenie modlitwom.

3. W piątek spowiedź z racji na pierwszy piątek miesiąca od godziny 17.00. Spowiedź w czasie Drogi Krzyżowej.

4. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści.

5. Za tydzień I niedziela marca. Po Mszy św. o 11.30 adoracja, w czasie której zaśpiewamy Gorzkie Żale.

6. Jak co roku proszę radnych o zorganizowanie zbiórki na kwiaty do grobu Pana Jezusa i na ubezpieczenie kościoła.

7. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w naszej parafii za dwa tygodnie. Będzie je prowadził ks. Wiktor z Białorusi. Za tydzień podam szczegółowy program.

8 Zapowiedzi przedślubne: Bartłomiej, Ryszard Dobaczewski, kawaler zamieszkały w Baboszewie, parafia Baboszewo i Katarzyna Winiarek, panna zamieszkała w Golankach Górnych, parafia Blichowo. Zapowiedź pierwsza.

9. Tydzień temu taca na ogrzewanie kościoła wyniosła 1285 zł. To około 650 zł. więcej niż zwykle. A kiedyś liczyliśmy, że na cały sezon zimowy na ogrzewanie w niedziele, święta i na pogrzebach potrzeba około 1500 zł.

10. We wtorek Przypada dzień imienin Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego, a w środę imieniny księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego

11. Z prasy katolickiej : „Gość Niedzielny”. i „Mały Gość Niedzielny”.

12. Intencje mszalne w gablotce i na stronie Parafii.