off

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. 16 marca 2014 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza, druga niedziela Wielkiego Postu kieruje nasz wzrok na Chrystusa uwielbionego, abyśmy nie zapominali, że trud, którego doświadczamy obecnie, nie jest pozbawiony sensu, lecz ma nas prowadzić do udziału w chwale Bożej.

2. Obchodzimy dziś dzień modlitw za misje i misjonarzy. Wpatrując się w przemienione oblicze Jezusa, nie możemy zapominać, że na świecie wciąż są ludzie, do których nie dotarła jeszcze dobra nowina o zbawieniu. Dlatego też otoczmy serdeczną modlitwą i troską, także materialną, tych, którzy podejmują Boże wezwanie skierowane do nich tak, jak do Abrahama: „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej…”. W całej Polsce dziś zbiórka na ten cel do puszek po mszach świętych

3. Jak co roku proszę radnych o zorganizowanie zbiórki na kwiaty do grobu Pana Jezusa i na ubezpieczenie kościoła.

4. Za tydzień po mszy św. o 9.00 katecheza parafialna dla dzieci klas IV i ich rodziców

5. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w naszej parafii za dwa tygodnie. Będzie je prowadził ojciec Norbert Oczkowski z Wrocławia. Za tydzień podam szczegółowy program.

6. Zapowiedzi w ogłoszeniach w kościele.

7. Z prasy katolickiej dzisiaj: „ Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

8. Intencje mszalne na naszej stronie parafialnej.