off

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12 marca 2017. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

2. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie

w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej chrześcijańskiej i polskiej pobożności.

3. W najbliższy poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

4. Rekolekcje Wielkopostne 26-28.03.2017 r. Poprowadzi kanclerz Kurii Diecezjalnej Płockiej:

ks. dr Piotr Grzywaczewski.

5. Jak co roku proszę radnych o zorganizowanie zbiórki na kwiaty do grobu Pana Jezusa i na ubezpieczenie kościoła.

6. Są do kupienia baranki wielkanocne z białej czekolady w cenie 5 zł.

7. W tym tygodniu zakończy się nawiedzenie rodzin w Kosinie i w Wołowej przez M.B. Jasnogórską w Jej poświęconym wizerunku. W niedzielę 19.03.2017 r. po Mszy św. o 11.30 pierwsza rodzina z Golank weźmie Obraz do swojego domu.

8. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Kazimierczak, kawaler zameldowany w Niżdzinie par. Mała Wieś i Wioleta Sobczak, panna zameldowana w Nowych Łubkach par. Blichowo, zapowiedź pierwsza.

9. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”. i „Różaniec”.

10. Intencje mszalne w gablotce i na stronie Parafii.