Druga niedziela Wielkanocy > Miłosierdzia Bożego 7 kwietnia 2024r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni.

2. Dziś o godz. 15.00 odmówię Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas porannej i wieczornej Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców.

4. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana, jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcam wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.

5. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego, a dzisiejsza niedziela jest pierwszą w kwietniu, dlatego po mszy św. o 11.30 adoracja i procesja.

6. Dziękuję za jałmużnę wielkopostną.

7. Dzieci klas III otrzymają po Mszy św. modlitewniki. a o 13.00 odbiorą w kościele alby komunijne.

8. Próba przed uroczystością Pierwszej Komunii w czwartek od 16.00.

9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 katecheza parafialna przed bierzmowaniem.

10. Dziękuję za ofiary bezimienne złożone w ostatnim czasie na cele parafialne: dwie ofiary po 200 zł. i jedna ofiara 700 zł. Bóg zapłać.

11.Z prasy katolickiej : ”Gość Niedzielny” oraz miesięcznik misyjny za 8 zł. do kupienia w zakrystii.

12. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.