DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, 23 kwietnia 2017 CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże, więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.

2. W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).

3. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty.

5. Tydzień zakończymy liturgicznym świętem św. Katarzyny Sieneńskiej (sobota, 29 kwietnia). Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

6. W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

7. Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest, jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

8. 13.05.2017 r. pielgrzymka do Ciechanowa na diecezjalne obchody setnej rocznicy objawień fatimskich.

9. Spotkania dla narzeczonych rozpoczną się 06 maja(sobota)  o godz. 12 -tej  w Miszewie Murowanym.

10. Zapowiedzi: Michał Woliński, kawaler zamieszkały w Bodzanowie i Katarzyna

Kądracka, panna zamieszkała w Blichowie. Zapowiedź pierwsza.

Michał Pietrzykowski, kawaler zamieszkały w Radzanowie ul. Zielona 10 i Milena Gabriela Adamska, panna zamieszkała w Nowych Łubkach 92, parafia Blichowo. Zapowiedź pierwsza.

11 Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

12. Intencje mszalne.