off

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, 23 kwietnia 2017 CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże, więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.

2. W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).

3. Jutro, w poniedziałek, 29 kwietnia, święto świętej Katarzyny

4. We wtorek będziemy obchodzili – przeniesioną– uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

5. W tym tygodniu I czwartek miesiąca, od 17.00 adoracja w intencji powołań

– pierwszy piątek miesiąca, od 17.00 adoracja i spowiedź

-pierwsza sobota miesiąca o 18 Msza św. o Niepokalanym Sercu N.M.P.

6. Od środy, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 18.00, a także przy kapliczkach i krzyżach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.

7. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji

8. W piątek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszam o godz. 11.00 i o 18.00. W Daniszewie odpust.

9. W sobotę 4 maja wspomnienie św. Floriana patrona strażaków

10. Przyszła trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest, jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Jest to zarazem pierwsza niedziela maja niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o 11.30 będzie procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

11. Spotkania dla narzeczonych 1 i 22 czerwca początek o godz. 12 -tej  w Miszewie Murowanym.

12. We wtorek na godz. 16.30 do kościoła proszę dzieci klas III i ich rodziców. Spotkanie przed pierwszą Komunią świętą.

13. Ofiary na cele parafialne złożyli: Jadwiga Nejman z Nowych Łubek 100zł. i dwie ofiary bezimienne 50 zł. i 200 zł. Bóg zapłać.

14 Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” .

15. Intencje mszalne.