DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 19 kwietnia 2020 CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Obchodzimy dziś 2. niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Liturgia tego dnia wskazuje nam na Boże miłosierdzie, które objawia się nie tylko w darze odpuszczenia grzechów, lecz również w tym, że Pan Jezus osobiście chce się spotkać z wątpiącym Tomaszem, a w nim z każdym z nas.

2. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy, zatem o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy sami mogli go doświadczać.

3. Świat bardzo potrzebuje Bożego miłosierdzia, dlatego wykorzystajmy ten dzień również na modlitwę za nas samych i naszych bliskich. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

4. Dziękuję za ofiary złożone w ostatnim czasie na cele parafialne.

Ofiary bezimienne; 240 zł. ; 3000 zł. ; 200 zł. i 150 zł. Bóg zapłać.

5. Na kwiaty do grobu Pana Jezusa 275 zł. złożyli mieszkańcy Słupcy Starej. Dziękuję radnemu i ofiarodawcom.

6. Od poniedziałku w kościele może jednocześnie uczestniczyć we Mszy św., czy w innym nabożeństwie, bądź adoracji nie więcej niż 17 osób plus obsługa / jedna osoba na 15 metrów kwadratowych /.

7. W czwartek przypada uroczystość św. Wojciecha, a w sobotę święto św. Marka.

8. Intencje / w gablotce i na naszej stronie /.