off

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, 11 kwietnia 2021 CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona, jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia, jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002)

2. Po każdej mszy świętej dzisiaj modlimy się Koronką do miłosierdzia O 15,00 w godzinie miłosierdzia, też zapraszam do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.

3. Święto Chrztu Polski, 14 kwietnia

ZARZĄDZENIE: W najbliższą niedzielę 11 kwietnia 2021 r., w ogłoszeniach duszpasterskich podczas wszystkich Mszy św., należy odczytać następujący komunikat:

„Dnia 22 lutego 2019 roku Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. 14 kwietnia 966 roku jest niezwykle ważną datą w historii naszej Ojczyzny i Kościoła w Polsce. Zgodnie z tradycją odbył się wówczas, w Wielką Sobotę, chrzest władcy Polan. «I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się z wód chrzcielnych do nowego, chrześcijańskiego życia. Narodziła się dla świata, wychodząc z epoki przedhistorycznej i wkraczając na arenę dziejów Europy. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło naszą polską tożsamość» (A. Duda, Przemówienie Prezydenta RR, wygłoszone w 1050. rocznicę Chrztu Polski w Poznaniu, 15.04.2016 r.).
Zgodnie z zachętą Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego, jest rzeczą niezwykle istotną, aby pamięć o tak ważnym dla Kościoła i narodu wydarzeniu była kultywowana rokrocznie, tak, by zapadła głęboko w sercach wszystkich Polaków, zwłaszcza najmłodszych pokoleń. Pamiętajmy o tym ważnym dniu, wypadającym w tym roku w najbliższą środę. Wywieśmy, jeśli to możliwe, w Święto 14 kwietnia, flagę państwową i watykańską.
Więcej informacji na temat Święta Chrztu Polski można znaleźć na stronie internetowej www.swietochrztu.pl .” Płock, dnia 9 kwietnia 2021 r. † Mirosław Milewski Wikariusz Generalny

4. Dziękuję za dwie ofiary na cele parafialne po 100 zł. każda: jedna z Wołowej druga z Blichowa. Bóg zapłać.

5. Wczoraj na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy ś.p. Tadeusza Boguszewskiego z Golank. Wieczny odpoczynek … .

6. Za tydzień po mszach świętych zbiórka do puszek dla Radka Makowskiego na bardzo drogie leczenie. Proszę panie z grupy charytatywnej, aby po każdej mszy św. tę zbiórkę przeprowadziły.

7. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

8. Intencje / odczytać /