off

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 5 stycznia 2014. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Obchodzimy dziś drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Przypada ona jedynie wówczas, gdy w danym roku wypadnie niedziela pomiędzy 2 a 5 stycznia. Liturgia tej niedzieli daje nam jeszcze jedną możliwość zatrzymania się nad tajemnicą Boga, który przyszedł, aby zamieszkać z nami, by stać się jednym z nas i aby nas pociągnąć ku sobie, jak mogliśmy usłyszeć w czytaniu z Listu św. Pawła Apostoła do Efezjan. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą nowego roku, po mszy św. o 11.30 adoracja.

 2. Jutro przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. To bardzo ważna uroczystość w okresie Bożego Narodzenia. Jezus, bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Msze św. w naszym kościele jak w niedzielę o godz. 9.00; 11.30; i o 16.00. Błogosławieństwo kredy na Mszy św. o 9.00. Taca na misje święte.

 3. Jutrzejszym uroczystościom w Płocku przewodniczył będzie Ks. Biskup Piotr Libera. Pod Jego przewodnictwem odbędzie się Orszak Trzech Króli, a potem w Orlen Arenie występ Eleni.

 4. Dziękuję za ofiary złożone w czasie kolędy na cele parafialne.

 5. Kolęda w tym tygodniu według następującego porządku:

  • Wtorek od 14.00 Wołowa w polu, Kosino i Golanki
  • Środa od 9.00 Czyżewo
  • Czwartek od 14.00 Chlebowo Nowe od Kusych do Bartczaków
  • Piątek od 9.00 Wiciejewo Górne
  • Sobota od 9.00 Wołowa przy szosie

 6. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego. Jednak jego duch, duch otwarcia się na to, czym Bóg pragnie nas obdarzyć, powinien nam towarzyszyć nie tylko w tym czasie, ale w całej naszej codziennej trosce o to, by stawać się coraz bardziej dziećmi Bożymi jak Jezus.

 7. Tydzień temu znaleziono kluczyki od samochodu, są w kancelarii.

 8. Z prasy dzisiaj „Gość Niedzielny”

 9. Intencje w gablotce i na stronie parafii.

 10. Podsumowanie finansowe za ubiegły rok odczytane będzie w kościele.