off

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 3 stycznia 2016. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać się w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się człowiekiem i „rozbił namiot” wśród swojego ludu – zamieszkał pośród nas. Po Mszy św. o 11.30 dzisiaj adoracja z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to jest starsze niż Boże Narodzenie i przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte jak w niedzielę. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Będziemy chcieli pamiętać w modlitwie o misjach i misjonarzach. Naszą materialną ofiarą pragniemy wesprzeć tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu oraz ich działalność w krajach misyjnych. W Płocku Orszak Trzech Króli.

4. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego narodzenia.

5. W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca, Msza św. o 7.30 z racji na kolędę.

6. Kolęda w tym tygodniu:

poniedziałek od 9.00 Czyżewo

wtorek od 9.00 Słupca Stara

czwartek od 15.00 Chlebowo Nowe od Kusych do Bartczaków

piątek od 9.00 Nowe Łubki od Kalinowskich do Ruteckich

sobota od 9.00 Słupca Nowa

7. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Różaniec”.

8. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.