off

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 8 grudnia 2013. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 8 grudnia 2013. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1.  Dziś 8 grudnia, dlatego łączymy liturgię uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z liturgią drugiej Niedzieli Adwentu.

 2. Dziś również przeżywamy dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Nie zapominajmy o tych naszych braciach, którzy przez długie lata komunizmu byli pozbawieni opieki duchowej, a obecnie borykają się z problemami braku kapłanów, wystroju wnętrz świątyń, paramentów liturgicznych, lecz są zarazem bardzo spragnieni wiary i otwarci na wszystko, czym zechcemy się z nimi podzielić. Nasze ofiary, które złożymy do puszek są przeznaczane m.in. na: tabernakula, naczynia i szaty liturgiczne, a także środki na wsparcie prowadzonych remontów i budowę obiektów kościelnych. Posługujący na Wschodzie duszpasterze, bracia i siostry zakonne otrzymane wsparcie przeznaczają też na stołówki, sierocińce, rekolekcje młodzieżowe, pielgrzymki, wakacyjne spotkania z Bogiem dla dzieci i młodzieży oraz pomoc osobom potrzebującym i starszym.

 3. We wtorek 10 grudnia trochę przed godziną 13.00 przywiezione zostaną z Płocka produkty żywnościowe dla najuboższych z naszej parafii. Proszę o pomoc przy rozładunku. Ostatnio bardzo szybko dary były rozładowane, bo przyszło dużo osób. Mam nadzieję, że we wtorek tak samo będzie.

 4. Proszę panie z grupy charytatywnej, aby w czwartek 12 grudnia w godzinach od 15.00 – 17.00 te produkty były wydane. Zasady otrzymania produktów te same co wcześniej były przyp[ominane.

 5. Msze św. roratnie w tym tygodniu w środę i w sobotę o 7.30

 6. Z prasy katolickiej : „Gość Niedzielny”

 7. Intencje mszalne.