DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 6 grudnia 2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.

2. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 9.00 i o 17.00. Zwykle tego dnia dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii świętej otrzymywały srebrne łańcuszki i medaliki. Ze względu na pandemie korona wirusa otrzymają je w następną niedzielę. Po każdej mszy świętej będą wydawana. Rodzice z dzieckiem zgłoszą się po medalik i łańcuszek.

3. Roraty w środę i w sobotę o godz. 7.30.

4. W zakrystii można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

5. Odnowiony boczny ołtarz i ambona wróciły po konserwacji do naszego kościoła.

6. Wczoraj odbył się w naszym kościele adwentowy dzień spowiedzi.

7. W ubiegłym tygodniu na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy ś.p. Mariannę Sulkowską, ś.p. Franciszka Leszczyńskiego. Dzisiaj pochowamy ś.p. Kamila Machała. Wieczny odpoczynek …..

7. Ofiary na cele parafialne złożyli: bezimienna ofiara 100 zł. i z Blichowa Irena Rutkowska 100 zł. Bóg zapłać.

8. Z prasy katolickiej: „ Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”

9. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.