off

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 6 grudnia 2015. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dobiegają końca nasze adwenowe rekolekcje. Podziękowania…

2. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy jesteśmy na to gotowi i przygotowani? Pan Bóg chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem. Czeka na nas każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania.

3. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

4. Naszych najmłodszych parafian: dzieci nie chodzące jeszcze do szkoły, dzieci ze szkół podstawowych i młodzież gimnazjalną odwiedzi za raz po ogłoszeniach Święty Mikołaj. Niech ten dzień w nas wszystkich rozbudzi chęć niesienia pomocy bliźnim.

5. Trwa sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

6. Za tydzień do puszki będziemy zbierać ofiary na paczki świąteczne dla dzieci z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia. Po Mszy św. o 16. spotkanie dla grupy charytatywnej z naszej parafii.

7. We wtorek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 9.00 i o godz. 17.00, podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu.

W tę uroczystość rozpocznie się w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia. Warto z tej racji sięgnąć po papieską bullę Misericordiae vultus, wyznaczającą treści tego roku. Jest dostępna m.in. w internecie.

8. Przypominamy o Mszach Świętych roratnych: w środę o 17.00 i w sobotę o 16.00

9. Ofiarę na cele parafialne 150 zł. złożył Adam Żabowski z Czyżewa. Bóg zapłać.

10. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

11. Intencje mszalne / odczytać / w gablotce i na naszej stronie.