DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 5 grudnia 2021. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych możemy wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

2. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca. po Mszy Świętej o godz. 11.30 adoracja.

3. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami.

4. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, a także zakończenie Roku świętego Józefa.

5. Msze Święte roratne w środę o 17.00 a w sobotę o 16.00.

6. Po Mszy św. o 9.00 dzisiaj konferencja dla rodziców małych dzieci i dzieci komunijnych, a także rozdanie poświęconych medalików dzieciom klas III.

7. Od 10 grudnia pan organista będzie rozwoził opłatki po wszystkich wioskach naszej parafii.

8. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

9. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 spotkanie synodalne Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

10. Do skrzynki synodalnej można wrzucać swoje przemyślenia na temat Kościoła.

11. Wczoraj na naszym cmentarzu parafialnym pochowaliśmy ś.p. Jadwigę Szmulewicz. Wieczny odpoczynek …

12. Potrzebować będziemy do kościoła trzy choinki 3-4 metrowe. Może ktoś chce ofiarować lub sprzedać. Proszę o informacje.

13. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” .

14. Intencje mszalne / odczytać / w gablotce i na naszej stronie.