off

Druga niedziela adwentu 4 grudnia 2022r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu i trzeci dzień naszych Adwentowych Rekolekcji. Niech ten święty czas mobilizuje wszystkich nas do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi.

2. Jak co roku 4 grudnia obchodzimy w naszej parafii odpust ku czci św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomu III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też, jako wspomożycielka. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych.

3. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarowywane prezentami są dzieci. W Miszewku Strzałkowskim uroczystość odpustowa.

4. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami.

5. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele: w środę o 17.00 i w sobotę o 16.00.

6. Dziękuję za ofiary złożone na cele parafialne w ostatnim czasie:

bezimienna ofiara z Wiciejewa 50 zł i 30 zł z Sochocina – Pragi

Bóg zapłać.

7. Wyjazdy do chorych ogłoszę w późniejszym czasie.

8. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

9. Intencje mszalne: w gablotce i na naszej stronie.