off

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 30 marca 2014. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, od łacińskiego słowa: „laetare”, którym rozpoczyna się antyfona na wejście. Zwykle nie mamy okazji jej usłyszeć, gdyż zastępują ją śpiewy na wejście, ale jeśli zajrzymy do tekstów liturgicznych, to tam ją znajdziemy. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia. Wyrazem tego jest również różowy kolor szat liturgicznych, który dziś zastępuje kolor fioletowy, zwyczajowo stosowany w Wielkim Poście.

 2. W naszych przygotowaniach do świąt Wielkanocy nie zapominajmy o tym najważniejszym – duchowym przygotowaniu. Od dzisiaj do wtorku przeżywamy Wielkopostne Rekolekcje.

 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, Od 17.00 adoracja. Proszę powołaniową grupę modlitewną o poprowadzenie adoracji.

 4. Ci, którzy obchodzą pierwsze piątki miesiąca spowiadają się również w rekolekcje, a w piątek na mszy św. przyjmują komunię świętą.

 5.W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca msza św. 0 16.00.

 6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 15.00 i o 19.00. Gorzkie Żale po mszy św. o 11.30.

 7. W środę, 2 kwietnia, przypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II. Modląc się przez jego wstawiennictwo, nie zapominajmy o pogłębianiu jego nauczania i wprowadzaniu w życie dziedzictwa, które nam zostawił. Niech jego opieka i Boże błogosławieństwo towarzyszą nam nadal na naszej wielkopostnej drodze.

 8. Dziękuję za ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa i na ubezpieczenie kościoła:

z Pragi, z Blichowa i z Czyżewa.

 9. Zapowiedzi w kościele.

 10. Z prasy katolickiej : „Gość Niedzielny” i „Różaniec”.

 11. Intencje na naszej stronie.