off

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 7 maja 2017. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele, jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby 

w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

2. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

3. Jutro, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz.18.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

5. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. W Ciechanowie pod przewodnictwem ks. biskupa uroczystości diecezjalne z zawierzeniem Matce Bożej naszych rodzin i naszych codziennych spraw.

6. W sobotę 13 maja zapraszam na godz. 20.00 do naszego kościoła na nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła ze świecami z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Przynosimy ze sobą świece.

7. Próba przed I komunią świętą we wtorek o godz. 16.30

8. Próba przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu świętego w czwartek o godz. 15.30

9. Ofiarę w wysokości 50 zł. na cele parafialne złożyła Barbara Grabarczyk z Chlebowa. Bóg zapłać.

10. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” .

11. Intencje mszalne.