off

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 26 kwietnia 2015. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną w tę niedzielę perykopę ewangeliczną o Chrystusie Dobrym Pasterzu. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś 52. Światowego Dnia Modlitw o Powołania, rozpoczynającego okresowe dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w naszej Ojczyźnie – Tydzień Modlitw o Powołania.

2. Po mszy św. 0 16.00 dzisiaj katecheza przed bierzmowaniem dla młodzieży klas II i III z z gimnazjum oraz ich rodziców.

3. W poniedziałek i w środę o godz. 16.30 próby liturgiczne przed I komunią świętą.

4. W środę będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

5. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcam parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele. Zachęcam także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa. Proszę również o odnowienie i udekorowanie krzyży i kapliczek przydrożnych.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.00.

7. W sobotę liturgiczna uroczystość M.B. Królowej Polski przeniesiona z niedzieli, a także Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej..

8. Nabożeństwo majowe codziennie po mszy św. o 18.00; w niedzielę po mszy św. o 16.00.

9. Za tydzień I niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna. Po mszy św. o 9.00 adoracja i procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

10. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

11. Intencje w gablotce i na naszej stronie.