off

Czwarta niedziela Wielkanocy 21 kwietnia 2024r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana. W tym tygodniu przed wieczorną Eucharystią zapraszamy na wspólną modlitwę za powołanych i o święte powołania do służby Bożej.

2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski.

3. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty.

4. Zapowiedzi przedślubne są wywieszone w gablotce przed kościołem.

5. Próba przed I Komunią świętą w poniedziałek od godz. 17.00.

6. Próba przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu świętego w środę od godz. 17.00.

7. Dzisiaj o godz. 12.00 w Białobrzegach odpust na Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza.

8. Z prasy: „Gość Niedzielny” i „Gość Niedzielny Specjalny Historia Kościoła”. Dzisiejszy numer Matce Bożej poświęcony.

9. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.