off

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 11 maja 2014. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza, 4 niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i – jak mogliśmy to usłyszeć we wstępie do Mszy św. – jest to dzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Nie bójmy się modlić o powołania do życia konsekrowanego, gdyż każda osoba poświęcona Bogu to wielki dar nie tylko dla rodziny, ale także dla wspólnoty parafialnej, z której dana osoba się wywodzi, i wreszcie dla całego Kościoła.

 2. W tej intencji w tym miesiącu możemy się modlić również podczas nabożeństw majowych, które są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy nie tylko osoby starsze, lecz również i młodsze, którym się czasem może wydawać, że nie mają na to czasu. Ale któż lepiej pomoże i doradzi, jak nie Ta, która jest kochającą Matką, mogącą wszystkie nasze troski przedstawić swojemu umiłowanemu Synowi.

 3. We wtorek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską 13 maja 2009 r., rozpoczęła się Nowenna przed stuleciem objawień Matki Bożej w Fatimie. Jednak włączyć się do niej można w każdym czasie i może to uczynić każdy, kto chce modlić się i podjąć trud dla Maryi. W tym dniu razem z Litanią odmówimy jedną część różańca w intencji o pokój na świecie.

 4. W tym tygodniu jeszcze jedno święto. W środę, 14 maja, w liturgii czcimy świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

 5. Zaś w piątek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął, jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

 6. Dziękuję za ofiary złożone na cele parafialne / bezimienna ofiara 100 zł. i 50 zł. /

 7. Jałmużnę wielkopostną w sumie uzbieraliśmy w kwocie 757 zł.

 8. W czwartek 0 16.00 próba dla dzieci klas IV i ich rodziców przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu świętego.

 9. Apeluję o rozsądek w zanoszeniu na cmentarz wieńców i wiązanek, zwłaszcza sztucznych oraz zniczy i lampionów. Z firmą „Eko-Maz” mamy umowę na wywóz śmieci z cmentarza raz w miesiącu. W ostatnim czasie wywożone były śmieci cztery razy w miesiącu. Proszę radnych po mszach świętych o podjęcie decyzji, co mamy zrobić, bo pewnie trzeba będzie nową umowę zawrzeć, albo ograniczyć przynoszenie na pogrzeb i na cmentarz wielkich ilości wiązanek i zniczy.

 10. Zapowiedzi w gablotce przy kościele.

 11. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

 12. Intencje na naszej stronie i w gablotce przy kościele.