off

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 31 stycznia 2016. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W wydarzeniu opisywanym w dzisiejszej Ewangelii można zobaczyć jakby résumé Jezusowej misji: będzie nauczać, uzdrawiać, ale w końcu zostanie odrzucony przez swój naród i wydany na śmierć. Stanowi ono również zapowiedź, że za wierność Chrystusowi trzeba czasem zapłacić najwyższą cenę. Prośmy Go, zatem, by nam pomagał być wiernymi i by umacniał nasze świadectwo.

2. W dzisiejszą niedzielną obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych.

3. W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9.00 i o 17.00. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy, zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać. Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszam także dzieci klas III i ich rodziców. Po Mszy św. katecheza przed I Komunią świętą.

4. W tym dniu już po raz 20. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy, więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Tego dnia zakończy się również przeżywany od listopada 2014 r. Rok Życia Konsekrowanego, podczas którego próbowaliśmy poznawać piękno i radość tej formy życia całkowicie oddanego Panu Bogu. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek od godz. 16.00 adoracja w int. powołań Proszę powołaniową grupę modlitewną o poprowadzenie adoracji.

W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu od 16.00 i okazja do spowiedzi.

W sobotę wieczorna Eucharystia o godz. 17.00..

6. Za tydzień po Mszy św. o 11.30 adoracja z racji I niedzieli miesiąca.

7. Sakrament małżeństwa w najbliższym czasie mają zamiar przyjąć:

Lewandowski Paweł, kawaler zamieszkały w Słupcy Nowej, parafia Blichowo i

Martyna Rosiak, panna zamieszkała w Barcikowie, parafia Święcieniec

8. Podziękowanie po kolędzie.

9. Z prasy: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

10. Intencje w gablotce i na stronie Parafii.