Czwarta niedziela w ciągu roku 29 stycznia 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele, jako Światowy Dzień Trędowatych.

2. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 9.00 i o 17.00. Od godz. 16.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z racji I czwartku miesiąca. Tego dnia na Msze św. przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Na Mszę św. o 17.00 zapraszam dzieci komunijne z klas III oraz IV i ich rodziców oraz wszystkich tych, którzy rano przyjść nie mogą.

3. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W  piątek od godz. 16.00 adoracja i spowiedź. W sobotę od 16.20 adoracja z racji I soboty miesiąca.

5. Podsumowanie kolędy będzie w przyszłą I niedzielę miesiąca lutego.

6. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na cele parafialne:

• Wołowa w polu, Kosino i Golanki złożyły – 2350 zł.
  • Blichowo przy kościele, przy piekarni i przy szkole złożyło – 5450 zł. Bóg zapłać.

7. Jubilaci z Nowych Łubek tydzień temu na cele parafialne złożyli 100 zł. Bóg zapłać.

8. Z prasy katolickiej: „ Różaniec”, ”Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

9. Intencje mszalne: w gablotce i na naszej stronie.