Czwarta niedziela w ciągu roku 28 stycznia 2024r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz.9.00 wspólnie przez około pół godziny będziemy śpiewali kolędy.

2. Katechezy przed bierzmowaniem dzisiaj nie będzie z racji na zaangażowanie młodzieży w akcji pana Owsiaka. Ta katecheza odbędzie się za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00.

3. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na cele parafialne:

• Sochocino-Badurki – 2250 zł.
  • Blichowo od Gocłowa i działki do rodziny Babis – 3800 zł.
  • Chlebowo Nowe – 1400 zł.
  • Blichowo centrum od Kowalskich – 4450 zł.

4. Wczoraj zakończyłem wizytę duszpasterską w naszej parafii – podsumowanie za tydzień.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Podziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa.  W czasie adoracji od 16.30-17 i we Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00.

7. Dnia 2 lutego będziemy też świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 9.00 i o 17.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławię świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Na wieczorną Mszę św. tego dnia zapraszam dzieci klas III i IV oraz ich rodziców.

8. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Słowo Biskupa Płockiego:

Obchodząc kolejny Światowy Dzień Życia Konsekrowanego chcemy dziękować wraz z całym Kościołem za osoby, które ślubując rady ewangeliczne: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, przypominają nam, że Bóg jest miłością. Współczesny świat tak bardzo potrzebuje tej miłości. Potrzebujemy miłości ofiarowanej, miłości płynącej ze szczerego serca. Taką właśnie miłością obdarza nas Jezus przez osoby Jemu oddane. Zapraszam na uroczystą Eucharystię do bazyliki katedralnej w Płocku w dniu 2 lutego 2024 r. o godz. 10.30 wszystkie osoby konsekrowane z naszej diecezji: Kapłanów zakonnych, Siostry i Braci zakonnych, Dziewice i Wdowy konsekrowane, oraz każdego z Was drodzy Diecezjanie. Po Mszy Świętej spotkamy się w Opactwie Pobenedyktyńskim na tradycyjnej siostrzanej i braterskiej agapie. Powierzam Was Chrystusowi – Światłości Świata, Matce Bożej Gromnicznej i Świętemu Józefowi. Liczę na wspólną modlitwę i spotkanie i z serca Wam błogosławię.

Płock, dnia 15 stycznia 2024 r. † Szymon Stułkowski Biskup Płocki

9. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz. 17.00. Różaniec od godz. 16.20.

10. Za tydzień w pierwszą niedzielę lutego po Mszy św. o 11.30 adoracja.

11. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „ Różaniec”.